ID #1013

Nastavenie servera odosielanej pošty (SMTP servera)

V prípade, že poskytovateľ pripojenia Vám neposkytuje možnosť použiť jeho SMTP server, ponúkame našim zákazníkom možnosť použiť náš SMTP server. Aby náš SMTP server nemohol byť zneužitý (napr. na rozosielanie nevyžiadanej pošty - SPAMu), je potrebné sa pri použití nášho SMTP serveru autentifikovať používateľským menom a heslom.

Váš program elektronickej pošty si môžete pre použitie nášho SMTP servera ns.host2u.sk nastaviť nasledovne (uvádzame nastavenie pre MS OutlookExpress EN):

Z hlavnej ponuky programu OutlookExpress si zvoľte položku Tools - Accounts (v SK verzii: Nástroje - Účty)

Otvorí sa Vám dialógové okno s nastaveniami internetových účtov (v EN verzii: Internet Accounts). Zvoľte 'Vlastnosti' (v EN verzii: 'Properties') pre internetový účet serveru host2u.sk.

3. Následne sa Vám zobrazí dialógové okno s podrobnostami pre účet servera host2u.sk. Zvoľte záložku Servers (Servery).

4. V otvorenom dialógovom okne začiarknite možnosť 'Server požaduje overenie' (v EN verzii: My server requires authentication). Potom stlačte tlačítko 'Nastaviť' (v EN verzii: 'Settings...').

5. Zobrazí sa ďalšie dialógové okno v ktorom treba všeko potrebné nastaviť.

Zvoľte voľbu 'Log on using' a do príslušných políčok vpíšte Vaše používateľské meno a heslo. Zaškrtnite voľbu 'Zapamätať heslo'. Vaše nastavenia potvrďte tlačítkom 'OK'. Zatvorte zaradom všetky otvorené dialógové okná a vyskúšajte poslať z programu OutlookExpress skúšobný email.

Ak ste použili správne používateľské meno a heslo, mali by ste odteraz mať možnosť odosielať Vašu elektronickú poštu prostredníctvom nášho SMTP servera.

V prípade problémov s nastavením nás prosím kontaktujte na adrese info@host2u.sk

Tagy: -

Súvisiace položky:

Môžete komentovať tento FAQ